ODNOWIONO TEREN REKREACYJNY W WIDNIE

31 paź, 2021 | Brusy

14 tysięcy złotych kosztowała rewitalizacja terenu festynowego w Widnie w Gminie Brusy. Wszystkie prace zostały już wykonane. Obszar został nie tylko odnowiony, ale także wzbogacony o nowe elementy wyposażenia.

Miejscowość Widno jest jedną z najbardziej atrakcyjnych turystycznie w gminie Brusy. Kajakarze płynący rzeką Zbrzycą zatrzymują się w niej na postój. Co roku organizowany jest tam też festyn pod hasłem „Pieczenie chleba w Widnie”. Plac, na którym stacjonują kajakarze i odbywają się imprezy, trzeba było jednak odnowić i zmodernizować. Z pomocą przyszedł tutaj program Aktywne Sołectwo Pomorskie dofinansowywany przez samorząd Województwa Pomorskiego.

– Zadanie dotyczyło zagospodarowania terenu w miejscowości Widno przy piecu chlebowym. Zakres prac obejmował odnowienie małej architektury, mam tu na myśli wiatę, ławki, ogrodzenie. Teren został doposażony w nowe elementy, takie jak miejsce na ognisko, dodatkowe stoły i ławki. Dokonano utwardzenia terenu pod istniejącą wiatą. Pojawiły się nowe nasadzenia zieleni  – mówi burmistrz Brus Witold Ossowski.

W przedsięwzięcie zaangażowani byli także mieszkańcy sołectwa. To oni zdecydowali o wsparciu tej inicjatywy pieniędzmi z funduszu sołeckiego. W ramach tego samego projektu, pracownicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzili dla dzieci i dorosłych warsztaty przyrodnicze. Inwestycja kosztowała 14 tysięcy złotych. 10 tysięcy to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. 4 tysiące to środki z funduszu sołeckiego sołectwa Rolbik.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content