OD PONIEDZIAŁKU NAUCZANIE HYBRYDOWE RÓWNIEŻ W GMINIE BRUSY

12 mar, 2021 | Brusy

Tylko połowa uczniów klas I-III będzie mogła uczęszczać od poniedziałku (15.03) na zajęcia stacjonarne w szkołach w województwie pomorskim. Druga połowa w tym czasie będzie miała lekcje w trybie zdalnym. Takie zmiany w związku z niesłabnąca pandemią koronawirusa ogłosiło dzisiaj Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie klas IV i starsi, nadal będą mieli lekcje on-line.

W Gminie Brusy nie będzie podziału klas na dwie części. Uczniowie będą przychodzili do szkoły naprzemiennie całymi klasami. I tak na przykład, może zdarzyć się tak, że w poniedziałki zajęcia w szkole mają klasy pierwsze i drugie. Trzecie natomiast pozostaną w domu na zajęciach zdalnych. We wtorki do szkoły pójdą drugo i trzecioklasiści, podczas gdy pierwszoklasiści pozostaną w domach. Wszystko będzie zależało o dyrektorów poszczególnych szkół, gdyż to oni najlepiej znają specyfikę swoich placówek.

– Dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować naukę stosując następującą zasadę: nie więcej niż 50 procent uczniów ma zajęcia stacjonarne, a co najmniej 50 procent ma zajęcia zdalne – mówi Jacek Bruski, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach. Takie zasady obowiązywać będą co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie. Informacje o tym, kiedy dziecko ma przyjść do szkoły, a kiedy będzie miało zajęcia zdalne, rodzice otrzymają poprzez dziennik elektroniczny. Harmonogramy będą także publikowane na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Na czas nauczania hybrydowego dowóz dzieci do szkół będzie realizowany tak jak dotychczas. Czynne będą też świetlice szkolne. Na razie nie planuje się również zmian w funkcjonowaniu przedszkoli i punktów przedszkolnych. W Gminie Brusy jest 10 szkół, w których funkcjonuje łącznie 37 oddziałów z klasami I-III.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content