OD 1 LIPCA RUSZA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA

28 cze, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Dwa złote za pół godziny oraz trzy złote za pierwszą godzinę parkowania -takie opłaty obowiązywać będą w nowo tworzonej Strefie Płatnego Parkowania w Sępólnie Krajeńskim. Formalnie rozpocznie ona działalność od 1 lipca. Pierwsze opłaty będą pobierane jednak dopiero 3 lipca, bo wtedy przypada pierwszy dzień pracujący.

W mieście są już parkometry i oznaczenia strefy, w której parkowanie będzie płatne. Dotyczy to przede wszystkim ulic w centrum miasta. – Chodzi tutaj o ulicę Nowy Rynek, okolice sępoleńskiego mola, Plac Wolności, ulicę Ratuszową, miejsca koło hali targowej, miejsca parkingowe przy starym młynie i miejsca przed Urzędem i Starostwem Powiatowym – wylicza Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Zgodnie z opublikowanym na stronie internetowej www.gmina-sepolno.pl regulaminem, pierwsze pół godziny parkowania będzie kosztowało 2 złote. Pierwsza godzina – 3 złote. Za dwie godziny parkowania kierowcy zapłacą 6,50 zł. Za trzy godziny – 10,50 zł. Każda kolejna godzina to dodatkowe 3 złote. Na parkingu przed Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym pierwsze pół godziny parkowania będzie bezpłatne. Ma to umożliwić szybkie załatwienie sprawy w Ratuszu i zwolnienie miejsca parkingowego dla kolejnych interesantów.

Opłaty będzie można uiszczać gotówką, kartą lub za pomocą aplikacji Apcoa Flow. Opłata dodatkowa za brak biletu parkingowego lub brak opłaty dokonanej elektronicznie wyniesie 50 zł. Uiszczona w ciągu 7 dni, zostanie zmniejszona do 25 zł. Mieszkańcy strefy oraz pracownicy i przedsiębiorcy działający w jej obrębie, mogą wykupić abonament parkingowy. Będzie on dostępny w taryfach miesięcznych, półrocznych i rocznych.

Opłata za parkowanie będzie pobierana od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. W soboty, niedziele oraz dni wolne od pracy, parkowanie będzie bezpłatne.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content