OBIEKY SPORTOWE CSIR – GOTOWE NA IGRZYSKA

4 lut, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Dodatkowe siedziska, nagłośnienie i tablice świetlne – to tylko część nowej infrastruktury, która znalazła się na wyposażeniu sępoleńskiego stadionu i przyległych do niego obiektów sportowych. Wszystko z powodu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich. Gospodarzem wydarzenia będzie Sępólno Krajeńskie.

Igrzyska odbędą się w czerwcu, o ile sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli. Niezależnie od decyzji komitetu organizacyjnego, wszystkie obiekty są już gotowe na przyjęcie sportowców.

– Zostały wyremontowane pomieszczenia noclegowe, zostały zakupione dodatkowe siedziska na stadionie głównym, wyremontowano również bieżnię. Dodatkowo zostało również zakupione nowe nagłośnienie i tablica do wyświetlania wyników – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Obecnie stadion przy ulicy Chojnickiej spełnia wszystkie wymogi do rozgrywana na nim imprez lekkoatletycznych o randze mistrzowskiej. Cała infrastruktura będzie także służyła miejscowym uczniom oraz zawodnikom chcącym uprawiać różne dyscypliny sportu.

Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich to impreza organizowana w województwie kujawsko – pomorskim. Jej tradycja sięga roku 1960. Zawody odbywają się co 4 lata, na dwa miesiące przed prawdziwymi – Światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Gospodarzami wydarzenia są gminy, które podobnie jak w prawdziwych igrzyskach, wcześniej podejmą starania o przyznanie prawa do ich organizacji. W wydarzeniu bierze udział około 2 tysięcy sportowców. Organizatorem Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich jest Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content