Na dwa kolejne spotkania muzyczno – literackie zaprasza Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Wydarzenia odbędą się kolejno 11 i 12 marca w siedzibie placówki. Obie imprezy organizowane są z myślą o paniach. To z okazji obchodzonego co roku 8 marca – Dnia Kobiet.

Bohaterem pierwszego spotkania będzie historyk Leszek Skaza. Wygłosi on wykład zatytułowany „Wielcy twórcy dla pań”. Na to wydarzenie zapraszamy w środę (11.03) o godzinie 17.00. „Podczas spotkania porozmawiamy między innymi na temat historii kilku sławnych utworów muzycznych, które ich twórcy dedykowali bliskim sobie kobietom” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

W czwartek (12,03) o godzinie 18.00 z sępoleńską publicznością spotka się natomiast Emilia Pawłowska. To wokalistka doskonale znana naszym mieszkańcom – zapowiada dyrektor. Wystąpi ona w towarzystwie bydgoskich muzyków, którzy akompaniować jej będą na pianinie i skrzypcach. Artystka zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. Koncert zatytułowano „W Weronie”. Wstęp na oba wydarzenia będzie bezpłatny.

fot. serwissamorzadowy.eu