NOWY ZAKŁAD PRACY NA TERENIE GMINY PRZECHLEWO

22 gru, 2021 | Przechlewo

Około 20 osób znajdzie zatrudnienie w nowopowstającym zakładzie pracy na terenie gminy Przechlewo. Była rozlewnia gazu w Sąpolnie została sprzedana. W jej miejsce powstanie firma zajmująca się czyszczeniem przemysłowym oraz produkcją środków używanych do czyszczenia specjalistycznego.

Rok 2022 będzie okresem przystosowania byłej rozlewni gazu do nowej działalności. Produkcja i usługi ruszą na dobre od roku 2023.

– W zakładzie produkcyjnym planujemy uruchomić produkcję prostych artykułów chemicznych do czyszczenia przemysłowego. Jednocześnie na terenie zakładu zlokalizowana będzie druga nasza spółka, która świadczy usługi czyszczenia przemysłowego, bardzo specjalistycznego. Jest to alpinizm przemysłowy, czyszczenie wysokimi ciśnieniami wody, czyszczenia suchym lodem – mówi Paweł Furmańczyk właściciel firmy BioLiquids Polska Sp. z o.o.

Obecnie firma ma swoją siedzibę w Pile. Docelowo zostanie ona przeniesiona do Sąpolna.

– Przeniesienie firmy na teren naszej gminy da nam dodatkowe możliwości finansowe ze względu na to, że podatki będą spływały do naszego samorządu, więc liczymy na to, że nowy podmiot na terenie naszej gminy z sukcesem będzie realizował swoje zamierzenia – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Nowa firma poszukiwać będzie pracowników na stanowiska: magazynier, księgowa, kadrowa oraz pracownik produkcji.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content