NOWY WÓZ BOJOWY DLA OSP PRZECHLEWO [GALERIA]

19 gru, 2019 | Przechlewo

Strażacy ochotnicy z Przechlewa mają nowy wóz bojowy. To pojazd marki Scania typu średniego, przystosowany zarówno do akcji gaśniczych, jak i ratownictwa drogowego.

Samochód jest fabrycznie nowy. Kosztował 932 tysiące złotych. Na jego zakup złożyło się wiele instytucji, w tym na przykład: Gmina Przechlewo, która ze swojego budżetu zapłaciła 373 tysiące. 475 tysięcy to środki z funduszu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. 25 tysięcy dołożyło Starostwo Powiatowe w Człuchowie, 27 tysięcy nadleśnictwa, 30 tysięcy firma Goodvalley. Do pojazdu dołożyli się także lokalni sponsorzy, a także sami strażacy, którzy swoje diety, otrzymywane za wyjazdy do akcji, przekazali na fundusz zakupowy.  Nowy pojazd jest jednym z najnowocześniejszych, dostępnych obecnie na polskim rynku. W przechlewskiej remizie zastąpił on inny, wysłużony już wóz marki Star. „Był to pojazd już kilkunastoletni. Tymczasem pojawiła się możliwość zakupu nowego samochodu, z dużym dofinansowaniem i co za tym idzie, wymiany starego na nowy” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Star został już sprzedany. Trafił on do jednej z jednostek OSP na Opolszczyźnie. Strażacy z Przechlewa mają teraz dwa nowoczesne pojazdy. Oprócz nabytej przed kilkoma dniami Scanii, w miejscowej remizie jest także inny pojazd tej samej marki. Został on zakupiony w 2016 roku.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content