NOWY WÓJT GMINY PRZECHLEWO

6 lis, 2018 | Przechlewo

Krzysztof Michałowski będzie nowym wójtem Gminy Przechlewo. W drugiej turze wyborów pokonał on 59-ma głosami urzędującego wójta – Andrzeja Żmudę Trzebiatowskiego. Nowy wójt swój urząd obejmie po zaprzysiężeniu. Uroczystość ta odbędzie się na pierwszej sesji nowej Rady Gminy, zwołanej po 16 listopada.

Krzysztof Michałowski jest przedsiębiorcą. Przez ostatnie 4 lata był też radnym Rady Gminy Przechlewo. „Swoją politykę będę opierał na wzajemnych relacjach, na dialogu i budowaniu partnerstwa z naszymi mieszkańcami. Chcę spojrzeć na wiele spraw nieco inaczej. Liczę, że mieszkańcy mi w tym pomogą i wiele problemów rozwiążemy razem” – mówi nowo wybrany wójt.

„Pragnę podziękować wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i oddali na mnie swój głos. Dziękuję także wszystkim, którzy poszli na wybory. Rozpoczynając nową kadencję myślę z optymizmem o czekających na mnie obowiązkach, bo wiem że praca na rzecz rozwoju naszej gminy jest warta poświęcenia i zaangażowania. Będę chciał godnie reprezentować naszą gminę” – dodaje Michałowski.

Odchodzący wójt pogratulował swojemu następcy. „Wygrał mój kontrkandydat. Bardzo mu serdecznie gratuluję. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim za ponad 13 lat konstruktywnej wydaje mi się współpracy. Dziękuję sołtysom, dziękuję radnym, dziękuję moim współpracownikom i zwykłym mieszkańcom” – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski.

Odchodzący wójt zapowiedział, że zaprosi swojego następcę do współtworzenia przyszłorocznego budżetu gminy. Jeżeli będzie taka potrzeba, chętnie posłużę radą – deklaruje Żmuda Trzebiatowski. Kadencja urzędującego wójta upływa z dniem 16 listopada.

 

fot: źródło facebook

Czytaj cały artykuł
Skip to content