NOWY RADIOWÓZ DLA PRZECHLEWSKIEJ POLICJI [GALERIA]

26 lis, 2021 | Przechlewo

Fabrycznie nowy radiowóz marki Kia Sportage otrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przechlewie. To już drugi pojazd tego typu zakupiony do tej jednostki w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie przechlewscy funkcjonariusze dysponują najnowocześniejszą flotą pojazdów służbowych w całym powiecie człuchowskim.

– Jest to samochód terenowy, będzie on służył do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy i całego powiatu. Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że mamy najlepszy tabor w całej komendzie – mówił podczas uroczystości asp. sztab. Krzysztof Galas, kierownik Posterunku Policji w Przechlewie

Nowy pojazd jest w pełni wyposażony. Do służby został wprowadzony od zaraz. Zastąpił on inny, wysłużony już radiowóz.

– Jest to drugi nabytek dla policji w ostatnich dwóch latach. My jako władze samorządowe gminy przywiązujemy dużą wagę do tego, aby zabezpieczyć mieszkańców naszej gminy, dlatego od kilku lat inwestujemy w straż pożarną, policję i możemy się pochwalić stacjonującą karetką pogotowia od około pół roku – mówi Krzysztof Michałowski, wójt gminy Przechlewo.

Samochód kosztował prawie 120 tysięcy złotych, z czego gmina dołożyła połowę wartości całego pojazdu. Nieco ponad 22 tysiące złotych dołożyli z kolei miejscowi sponsorzy. Reszta to fundusze Komendy Wojewódzkiej Policji.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content