NOWY PUNKT SZCZEPIEŃ JUŻ DZIAŁA

20 kw., 2021 | Brusy

Ze stu osób tygodniowo do stu osób dziennie zwiększyła się przepustowość punktu szczepień działającego w Brusach. Wszystko dzięki przeniesieniu go w miejsce, w którym swobodnie mogą działać aż trzy stanowiska szczepienne. Gminny punkt szczepień urządzono w Szkole Podstawowej nr 2, czyli w byłym gimnazjum.

Dotychczas mieszkańcy Gminy Brusy byli szczepieni w miejscowym środku zdrowia. Ograniczenia lokalowe powodowały jednak, że nie można tam było obsłużyć większej ilości pacjentów, stąd decyzja o urządzeniu punktu szczepień w nowym miejscu. – Chcieliśmy też oddzielić pacjentów zdrowych, którzy przyszli na szczepienie od pacjentów chorych – mówi Mariola Rodzeń, Sekretarz Gminy Brusy.

W nowym punkcie przygotowane są trzy stanowiska szczepienne. Mogą one obsłużyć nawet do 500 pacjentów tygodniowo. Wszystko zależy od dostępności szczepionek. Do punktu obecnie kierowani są wszyscy pacjenci zapisani na szczepienie w gminie Brusy. Także nowo zapisujący się, będą również szczepieni w tymże punkcie.

Urząd Miejski w Brusach zachęca także do zapisywania się na szczepienia. Można to zrobić drogą elektroniczną, poprzez portal pacjent.gov.pl, telefonicznie poprzez linie ogólnopolską – tel. 989, telefonicznie w przychodni w Brusach – tel. 52 3355973 lub osobiście w punkcie szczepień. Jest on czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content