NOWY OBIEKT TURYSTYCZNY NAD JEZIOREM KOŃSKIM

23 mar, 2024 | Przechlewo

Gmina Przechlewo ma już gotową wizualizację obiektu turystycznego, który ma powstać nad Jeziorem Końskim przy plaży OSiR w Przechlewie. Mieszkańcy niebawem będą mogli wypowiedzieć się na temat tego, która koncepcja bardziej im się podoba.

Mający powstać obiekt uzupełni bazę turystyczną przechlewskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego budowa zmieni też estetykę otoczenia. – Planujemy wybudowanie budynku na skarpie pomiędzy starą wiatą gastronomiczną a budynkiem sanitarnym przy szosie. Te dwa budynki miałyby w perspektywie czasu zostać zburzone, a w miejsce między tymi budynkami miałby powstać nowy obiekt sanitarno-restauracyjny. Budynek będzie miał trzy kondygnacje. Na dolnej części miałyby się znajdować pomieszczenia wykorzystywane przez osoby znajdujące się na polu namiotowym, czyli mowa tutaj o pralni, suszarni, pomieszczeniu rekreacyjnym, toaletach, natrysku. Na pierwszym piętrze miałaby się znaleźć restauracja, która mogłaby pomieścić ponad 100 osób z pięknym dużym tarasem oraz widokiem na Jezioro Końskie. A na ostatniej kondygnacji znajdowałyby się pokoje całoroczne dla naszych gości, którzy odwiedzają naszą gminę – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Samorząd ma przygotowane dwie koncepcje kolorystyczne. Niebawem mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat tego, która koncepcja ich zdaniem jest lepsza. Później rozpocznie się przygotowywanie dokumentacji technicznej i poszukiwanie źródeł dofinansowania dla tego projektu.

 

 

grafika: UG Przechlewo

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content