Kilkunastu przedstawicieli samorządów z całego kraju odwiedziło Sępólno Krajeńskie. Eksperci z zakresu oświaty przyglądali się nowatorskim rozwiązaniom stosowanym w sępoleńskich szkołach. Była to także okazja do wymiany doświadczeń.

W szkołach Gminy Sępólno Krajeńskie już od kilku lat stosowane są narzędzia wspomagające szeroko pojęty rozwój cyfrowy uczniów. Goście mogli zobaczyć to na przykładach placówek w Zbożu i Wiśniewie – mówi Marek Tymecki, szef sępoleńskiej oświaty.

„Zaprezentowaliśmy tam kilka ciekawych form, metod pracy, takich jak kodowanie na dywanie w edukacji przedszkolnej, programowanie z wykorzystaniem klocków Lego, programowanie przy użyciu klocków Foton, wykorzystanie tablic interaktywnych, produkcja krótkich filmów oraz wykorzystanie platformy edukacyjnej dla nauczycieli” – dodaje Tymecki. Przedstawiciele samorządów odwiedzili także placówki w Zalesiu i Wałdowie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Gmina Sępólno Krajeńskie jako kilkukrotny laureat tytułu Lider Edukacji, została wyznaczona na miejsce narady przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Związek Miast Polskich.

fot. UM w Sępólnie Krajeńskim