NOWE ZAGOSPODAROWANIE PLACU PRZYJAŹNI

17 cze, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Wiosną przyszłego roku ruszy kompleksowa modernizacja miasteczka ruchu rowerowego na Placu Przyjaźni w Sępólnie Krajeńskim. Kończą się prace projektowe. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie robót budowlanych.

W ramach zadania zrewitalizowany zostanie obszar przy rzece Sępolence. Część prac wykonano już wcześniej, teraz jednak jest czas na dokończenie procesu rewitalizacji i zamknięcie tej inwestycji w jedną, spójną całość. – Odnowione zostaną wszystkie nawierzchnie i zejścia schodowe, które tam są. Będą wprowadzone oznakowania poziome i pionowe, tak żeby można było też tam prowadzić naukę jazdy na rowerze w warunkach normalnego ruchu miejskiego. W miasteczku ruchu będą skrzyżowania, rondo i przejście dla pieszych. Dzięki temu rowerzysta będzie mógł w bezpiecznych warunkach uczyć się zachowania na drodze – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Po przedstawieniu dokumentacji technicznej możliwe będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie zadania. Nowe miasteczko ruchu drogowego powinno być gotowe jesienią przyszłego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content