NOWE WYDARZENIA W KOCZALSKIM KALENDARZU IMPREZ

17 cze, 2024 | Koczała

Wielkie grzybobranie i turniej gry w kapsle – to propozycje nowych imprez w Gminie Koczała. Już zostały one wprowadzone do letniego kalendarza wydarzeń.

Turniej gry w kapsle odbędzie się 21 lipca. – Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, zarówno małych, jak i dużych. W rywalizacji będzie podział na grupę juniorską i seniorską, Myślę, że w tej drugiej grupie będzie więcej fanów zabawy, gdyż to oni pamiętają jeszcze czasy, gdy grało się w tę zabawę – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. Turniej odbędzie się na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Koczała Camp.

Drugą nowością w kalendarzu imprez będzie „wielkie grzybobranie”. Odbędzie się ono 28 września. – Będzie to festyn promujący nie tylko naszą gminę, ale także jej walory naturalne. Zapraszając do siebie grzybiarzy z całej Polski chcemy też pokazać, jakie bogactwo naturalne kryją nasze lasy – dodaje wójt.

Tegoroczny, imprezowy sezon letni rozpocznie się 30 czerwca. Na terenie ośrodka Koczała Camp zorganizowany zostanie festyn rodzinny, podczas którego nie zabraknie elementów rywalizacji sportowej. W programie znajdą się rozgrywki wodne, mecze tenisa stołowego oraz animacje dla najmłodszych. 1 lipca odbędzie się z kolei rajd rowerowy, trasami wiodącymi po terenie gminy Koczała.

20 i 21 lipca to z kolei Dni Koczały. Na tenże weekend zaplanowano mnóstwo wydarzeń o charakterze sportowym, rekreacyjnym i kulturalnym. Tydzień później (26 i 27 lipca) odbędzie się bieg survivalowy. Będzie on połączony z survivalowym obozem. Będzie to bez wątpienia duża atrakcja dla miłośników ekstremalnych przeżyć.

16 i 17 sierpnia Koczała będzie gospodarzem kolejnej edycji turnieju siatkarskiego im. Marcina Możdżonka. Wystartują w nim siatkarze amatorzy niemalże z całego kraju. Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem, w tym roku po raz pierwszy, będzie to impreza dwudniowa. Zapisy już trwają.

Kalendarz największych imprez letnich zamkną Dożynki Powiatowe. W tym roku odbędą się one 14 września na terenie przy GOK i OSP w Koczale. Organizatorzy spodziewają się w tym dniu kilku aż tysięcy widzów.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content