NOWE ATRAKCJE NA PLACU ZABAW W BRUSACH

5 lip, 2022 | Brusy

Huśtawki, karuzele i linarium – między innymi takie urządzenia zamontowano na placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 w Brusach. Dzięki pozyskanym funduszom unijnym, obiekt gruntownie zmodernizowano.

Wcześniej wyposażeniem placu zabaw były stare, drewniane huśtawki. Teraz w ich miejsce pojawiły się nowe, metalowe, posiadające odpowiednie atesty urządzenia zabawowe.

– Obiekt jest otwarty dla wszystkich – zapewnia Jacek Bruski, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach. W obecnym czasie wakacji na placu można spotkać wiele rodzin z dziećmi.

– Z placu zabaw w okresie szkolnym chętnie korzystają nie tylko dzieci z oddziałów przedszkolnych, ale również uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. W dniach, kiedy przedszkole jest nieczynne, plac ten jest ogólnodostępny dla wszystkich dzieci – dodaje dyrektor.

To nie koniec modernizacji tego obiektu. Niebawem pojawią się tam kolejne urządzenia zabawowe, a także nowe ławeczki i kosze na śmieci.

Zakup i montaż nowego wyposażenia placu zabaw kosztował 49 tysięcy złotych. Zadanie było dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Wszystko to w ramach realizowanego w Brusach szerszego projektu: „Gmina Brusy wspiera przedszkolaków”.

 

 

fot.. UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content