NOWA TORBA PRZEDMEDYCZNA DLA OSP PRZECHLEWO

5 cze, 2019 | Przechlewo

200 profesjonalnie wyposażonych toreb przedmedycznych zakupiła Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zestawy przekazywane są teraz do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju. Na Pomorze trafi około dziesięciu takich toreb. Jedną z nich otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Przechlewie.

Podarowane torby stanowią wyposażenie każdego wozu bojowego. W większości przypadków to właśnie strażacy opiekują się rannymi i udzielają pierwszej pomocy na miejscach zdarzeń, jeszcze przed przyjazdem karetki.

– Ogromnie cenimy sobie taki dar. Torba pierwszej pomocy przedmedycznej używana będzie do działań przy pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, bądź innych zdarzeniach losowych – mówi Janusz Czarnoba – zastępca naczelnika OSP Przechlewo. W przypadku braku dostępności karetki pogotowia na danym terenie, to właśnie strażacy są dysponowani do niektórych zdarzeń medycznych.

– Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego to nie tylko wypłata świadczeń, to nie tylko zbieranie składek od rolników, ale również działania prewencyjne związane z wszelkimi działaniami przeciwko wypadkom, które się zdarzają na terenach wiejskich. Dlatego torby medyczne przekazujemy przede wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym, które są najbliżej w terenie, które są pierwsze przy wypadku” – mówi  z kolei Krzysztof Maciej Retyk – zastępca prezesa KRUS. Sprzęt został w całości zakupiony z funduszu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Oprócz Przechlewa w województwie pomorskim podobne torby otrzymały też między innymi jednostki OSP w Kołczygłowach i Piaszczynie.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content