NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA W PRZECHLEWIE

21 sie, 2017 | Przechlewo

Prawie milion złotych będzie kosztowała budowa ścieżki pieszo rowerowej z Przechlewa do zakładów mięsnych Prime Food. Prace już trwają. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym miesiącu.

Ścieżka pieszo – rowerowa do zakładów mięsnych to ważny trakt komunikacyjny. W tym rejonie miejscowości mieszka około 80 osób, ale tamtędy do pracy zmierzają także zatrudnieni w zakładzie. Całość znajduje się przy ruchliwej drodze powiatowej. Do tej pory mieszkańcy i pracownicy musieli poruszać się poboczem drogi. „Nowe rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo” – uważa Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Budowana ścieżka będzie miała ponad 2 kilometry długości. Buduje ją Powiat Człuchowski, bo droga przy której inwestycja powstaje jest także własnością powiatu. Do zadania 350 tysięcy złotych dołożyła także gmina Przechlewo. Po 100 tysięcy złotych inwestycję dofinansowały zakłady: Prime Food i Poldanor.

Gmina Przechlewo planuje także realizacje innych partnerskich projektów wraz z Powiatem Człuchowskim. W planach samorządu jest budowa ścieżek rowerowych przy drogach wyjazdowych w kierunku Rzeczenicy i Sąpolna. Nowe trakty będą budowane w obrębie miejscowości Przechlewo.

 

 

fot: UG Przechlewo

Czytaj cały artykuł
Skip to content