NOWA REMIZA OSP – ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA

9 gru, 2020 | Przechlewo

Około 5 milionów złotych ma kosztować budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie. Gmina czeka na decyzję o dofinansowaniu tej inwestycji. Gotowa jest już wizualizacja obiektu.

Nowa strażnica miałaby stanąć na nieczynnym boisku przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. To dokładnie naprzeciwko obecnej siedziby straży. Planowany obiekt będzie dużo większy i bardziej funkcjonalny – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

– Będzie to nowoczesny obiekt, który będzie spełniał najwyższe standardy jeśli chodzi o tego typu budynki. Wewnątrz oprócz garaży dla nowo zakupionych wozów, będą się znajdowały pomieszczenia socjalne i sala konferencyjna. Staramy się także o to, aby w Przechlewie powstał punkt ratownictwa medycznego, stąd w remizie będzie też miejsce dla karetki i ratowników – dodaje Michałowski. Jeżeli decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadnie wciągu najbliższych kilku miesięcy, prace budowlane będzie można rozpocząć już w przyszłym roku. Potrwałyby one około 18 miesięcy.

 

 

grafika: UG w Przechlewie

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content