NOWA BIBLIOTEKA W PRZECHLEWIE JUŻ OTWARTA [GALERIA]

29 gru, 2020 | Przechlewo

Czytelnicy, a w niedalekiej przyszłości także internauci i kinomaniacy, mogą już odwiedzać nową siedzibę biblioteki w Przechlewie. Po trwających nieco ponad rok pracach budowalnych obiekt został oficjalnie otwarty. Jego budowa kosztowała 3,2 mln złotych. 2 miliony to dotacja, którą gmina Przechlewo pozyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nową siedzibą biblioteki jest kamienica, która do niedawna była szpecącym centrum miejscowości obiektem. Po remoncie elewacji i przebudowie wnętrz, obiekt zyskał nową funkcję. „Biblioteka to blisko tysiąc metrów kwadratowych budynku. Znajdują się w nim oprócz czytelni i księgozbioru, także sala multimedialna, która spełnia standardy kina. Jest także izba pamięci oraz izba regionalna, gdzie można eksponować stare pamiątki przynoszone przez mieszkańców. Oprócz tego jest sala komputerowa, która spełnia wszystkie najnowocześniejsze standardy. Mogą z niej korzystać nawet osoby niedowidzące” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Wewnątrz budynku znajdują się także sale w których można organizować spotkania autorskie, jest antresola z widokiem na centrum Przechlewa oraz kuchnia i kącik prasowy.

Z nowego obiektu, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, czytelnicy już mogą korzystać. Do czasu trwania obostrzeń nieczynne jednak wciąż będzie tam kino oraz sale wykładowe. Jeżeli będzie możliwe już organizowanie większych spotkań, obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom w całości.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content