NOC BIBLIOTEK W PRZECHLEWIE

6 październik, 2021 | Przechlewo

Atrakcje dla dzieci oraz projekcje filmowe dla dorosłych – to propozycje na tegoroczną Noc Bibliotek. Przechlewska placówka również przyłącza się do tej akcji. Wszystko odbędzie się już w najbliższą sobotę (9.10) w godzinach 18.00-23.00.

– Noc bibliotek to wielkie święto dla bibliotek i czytania. Jest to akcja ogólnopolska, do której się włączyliśmy, aby w niekonwencjonalny sposób zachęcić do korzystania z zasobów naszej biblioteki, instytucji kultury, która moim zdaniem, jest najbardziej dostępna dla osób w każdym wieku – mówi Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie.

Podczas Nocy Bibliotek można będzie nie tylko zapisać się do biblioteki, czy wypożyczyć w niej książkę. To także seria wydarzeń, zachęcających do częstszego odwiedzania książnic w całym kraju. W przechlewskiej placówce czynny będzie kącik malucha, a w sali kinowej odbędą się projekcje filmowe. O godzinie 18.00 wyświetlony zostanie film „Niewinni czarodzieje” w reżyserii Andrzeja Wajdy. O 20.00 w zależności od wyboru zgromadzonych widzów, obejrzeć będzie można filmy „Potop” lub „Faraon”.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content