NIEZWYKŁE POJAZDY ZAPARKUJĄ W BRUSACH

12 sie, 2022 | Brusy

Ponad 100 unikatowych pojazdów już w najbliższą niedzielę (14.08) będzie można obejrzeć w Brusach. Na parkingach przy targowisku i Urzędzie Miejskim swoje maszyny zaprezentują lokalni miłośnicy motoryzacji. Będą samochody zabytkowe, sportowe i tuningowane. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.

Impreza wystartuje w samo południe i potrwa do godziny 18.00. Jak zapewniają organizatorzy, będzie sporo motoryzacyjnych niespodzianek.

– Najstarszy pojazd, który do nas przybędzie, będzie to motocykl z 1953 roku. Na wystawie zaprezentujemy też starego Ursusa z 1963 roku. Ja osobiście przyjadę Żukiem strażackim z 84 roku, ale będą też nowsze pojazdy, między innymi Audi RS3 z 2012 roku oraz klasyczny VW Corrado. Będzie też bardzo dużo poobniżanych Golfów II  – mówi Marek Cysewski, prezes stowarzyszenia VAG&LOW, organizatora imprezy.

Wydarzenie będzie adresowane do całych rodzin, dlatego warto przyjść i zostać na imprezie nieco dłużej

– Przygotowujemy różne konkursy, w tym między innymi ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Będą też alkogogle, rower przeciwskrętny, będą też różnego rodzaju konkursy sprawnościowe dla publiczności oraz symulator wyścigów. Będzie też strefa dla dzieci z animatorem – wylicza Cysewski.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu dofinansowanego z funduszu Nowy Akumulator Społeczny, ze środków rządowych programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Nowe FIO” oraz ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content