NIEZWYKŁA WYSTAWA W GOK W KOCZALE

29 lis, 2023 | Koczała

Stare sprzęty domowe, dokumenty, banknoty, szaty liturgiczne, a nawet szkolna ławka sprzed lat. Wszystko to można oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale. Placówka urządziła ją na okoliczność 667. urodzin miejscowości.

Zdecydowana większość przedmiotów służyła w przeszłości mieszkańcom Koczały. – Są tutaj takie perełki jak na przykład wieszak z napisem Flötenstein, działające jeszcze stare maszyny do szycia. Są sagany, są miednice i wiele, wiele innych przedmiotów, które służyły mieszkańcom wiele, wiele lat temu – mówi Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Prawie wszystkie eksponaty pochodzą z jej prywatnych zbiorów. – Większość z tych przedmiotów jest zbieranych przez wiele lat przeze mnie. Mieszkańcy wiedząc, że ja interesuję się historią i zbieram takie przedmioty, przynosili je do mnie. Ja je odrestaurowuję i przechowuję dla potomności – dodaje dyrektorka.

Wystawa będzie czynna do 15 grudnia. Można ją zwiedzać codziennie w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Na życzenie zwiedzających możliwe jest też obejrzenie prezentacji multimedialnej o historii Koczały. Pokaz jest wyjątkowo bogaty w archiwalne zdjęcia miejscowości i regionu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Wystawa na 667. rocznicę lokacji Koczały

Wystawa na 667. rocznicę lokacji Koczały

Wystawa na 667. rocznicę lokacji Koczały

Wystawa na 667. rocznicę lokacji Koczały

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content