NIEBAWEM RUSZY BUDOWA DROGI W BIELSKU

4 gru, 2023 | Koczała

Jeszcze w tym roku gotowa będzie pełna dokumentacja na budowę drogi gminnej w Bielsku. Firma, która wygrała przetarg na wykonanie zadania, powinna ją przedstawić zanim rozpocznie prace budowlane. Zadanie to jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Remontowany odcinek to droga prowadząca do miejscowego tartaku. Korzystają z niej nie tylko pracownicy zakładu, ale także okoliczni mieszkańcy. Tamtędy także przemieszczają się ciężkie pojazdy dowożące drewno do tartaku. Obecnie jest to droga utwardzona płytami jomb. Po remoncie sporo się tam zmieni. – Jest to dość duży zakres prac, gdyż nie jest to tylko sama jezdnia, która będzie musiała być wzmocniona z uwagi na ruch pojazdów ciężarowych. Będzie to również droga wyposażona w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie, będą też nowe chodniki, które poprawią bezpieczeństwo pieszych. Chodzi tu przede wszystkim o osoby zmierzające w kierunku przystanku oraz pracowników zakładu, którzy w systemie zmianowym przemieszczają się tą drogą – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Prace budowlane powinny rozpocząć się po nowym roku, gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Wszystko ma się zakończyć najpóźniej w lipcu 2024 roku. Inwestycja będzie kosztowała 4,7 mln złotych, z czego 4 miliony to pozyskane przez Gminę Koczała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content