NARODOWY SPIS POWSZECHNY – KAŻDY MUSI SIĘ SPISAĆ

29 kwi, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Niespełna 15 procent mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie dokonało do tej pory samospisu w Narodowym Spisie Powszechnych. Ratusz przypomina, że udział w spisie jest obowiązkowy. Urzędnicy oferują także pomoc w wypełnieniu deklaracji spisowej.

Narodowy Spis Powszechny wystartował 1 kwietnia. Zgodnie z prawem musi w nim wziąć udział każda osoba przebywająca na stałe w Polsce oraz każdy Polak przebywający czasowo za granicą. Najwygodniejszą formą jest samodzielne dokonanie spisu przez internet. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową https://spis.gov.pl/ lub zadzwonić pod numer infolinii: 22 279 99 99. – W przypadku jakichkolwiek problemów można zawsze kontaktować się z pracownikami Urzędu Miejskiego. W urzędzie jest też uruchomione Gminne Biuro Spisowe oraz stanowisko komputerowe przy którym można dokonać samospisu. Jeżeli będzie taka potrzeba, to także po wcześniejszym umówieniu terminu, pracownik urzędu będzie na miejscu służył pomocą – mówi Dariusz Wojtania, Sekretarz Gminy Sępólno Krajeńskie.

Jeżeli ktoś nie dokona samospisu do dnia 3 maja, to od 4 maja może spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego. Wówczas taki spis zostanie dokonany telefonicznie. Ratusz zachęca mieszkańców do samospisu internetowego nawet po 3 maja, gdyż w Gminie Sępólno Krajeńskie pracować będzie zaledwie sześcioro rachmistrzów. Spis będzie prowadzony do 30 września.

 

 

grafika: spis.gov.pl

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content