NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – ZAPROSZENIE

7 lis, 2023 | Przechlewo

W tym roku w Przechlewie Narodowe Święto Niepodległości celebrowane będzie wyjątkowo nie 11-go, a 10-go listopada. Główne uroczystości odbędą się przed pomnikiem. Na imprezy towarzyszące będzie można pójść do biblioteki i domu kultury w piątek (10.11)

Całość zainauguruje akcja „Niepodległa do hymnu!”. Przed pomnikiem w Przechlewie dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. Później odbędzie się okolicznościowe przemówienie oraz ceremonia złożenia kwiatów. Na miejscu czynne będzie też stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji.

O 12.00 w Kinie za Rogiem „Filipinka” będzie można obejrzeć film pt. „Piłsudski”.

O 17.00 w domu kultury rozpocznie się okolicznościowa akademia. W programie jest wspólnie śpiewanie piosenek patriotycznych oraz występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie. Całość zakończy koncert zatytułowany „Nie kochać w taką noc to grzech” w wykonaniu Marty Wieczorkiewicz i Mateusza Buse.

Liczymy na udział mieszkańców. Tych najmłodszych i tych najstarszych. Jest to dla nas wszystkich bardzo ważne święto, więc zachęcamy do udziału i radości w tym dniu, abyśmy mogli wspólnie świętować niepodległość naszej Ojczyzny – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

 

fot.. serwissamorzadowu.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

  

Czytaj cały artykuł
Skip to content