NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZECHLEWIE – BĘDZIE WYJĄTKOWO

8 lis, 2022 | Przechlewo

Nie tylko mieszkańców, ale także gości przebywających w tym dniu w regionie, zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości – apelują władze Przechlewa. Uroczystości odbędą się 11 listopada. Początek – godzina 11.00

Przechlewskie obchody Narodowego Święta Niepodległości zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym. Liturgii towarzyszyć będzie ceremoniał wojskowy. Po mszy, przed pomnikiem „Za Naszą i Waszą Wolność”, odbędzie się uroczysty apel. Później w bibliotece rozpocznie się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów.

Nowością w tym roku będzie udział w przechlewskich uroczystościach żołnierzy z jednostki wojskowej w Czarnem. – Będzie kilka stoisk militarnych, na których będzie można zapoznać się z pracą żołnierza, z jego wyposażeniem. Planujemy też ustawienie sprzętu wojskowego, m.in. tak zwanego Rosomaka, którego będzie można zobaczyć, zwiedzić, obejrzeć. Będzie też inny sprzęt wojskowy. Zapraszamy dorosłych wraz dziećmi. To niebywała okazja, aby przyjrzeć się temu z bliska – zachęca Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski. Sprzęt wojskowy będzie można oglądać w godzinach od 9.00 do 13.00 na parkingu przed biblioteką i kościołem parafialnym. Z tego powodu, parking ten w dniu 11 listopada, będzie wyłączony z użytkowania.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content