NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

8 lis, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Uroczystości religijne, patriotyczne oraz część rozrywkowa – tak obchodzone będzie Narodowe Święto Niepodległości w Sępólnie Krajeńskim. Na wydarzenia związane z dniem 11 listopada, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zainauguruje przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców przed Pomnik Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Tam o godzinie 9.30 złożone zostaną kwiaty. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja, odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. O 11.00 na ulicy Studziennej rozpocznie się okolicznościowy raut.

„Podobnie jak w ubiegłym roku, na chwilę przeniesiemy w okres dwudziestolecia międzywojennego” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Na klimatycznej ulicy będzie można spotkać Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę a nawet samego Jana Ignacego Paderewskiego, który da tam swój koncert. Na miejscu wystąpi także sępoleński chór Cecylia. Całość dopełnią statyści przebrani w stroje z okresu początków Polski Niepodległej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content