NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZECHLEWIE

8 lis, 2017 | Przechlewo

11 listopada przypada w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Jest ono obchodzone od roku 1918, gdy to po 123 latach zaborów, Polska ponownie powróciła na mapę Europy. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się również w Przechlewie.

Całość rozpocznie uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona o godzinie 11.00. W trakcie nabożeństwa zostanie odczytany okolicznościowy referat „Przechlewo między wojnami”, autorstwa Mścisława Wikaryjczaka. Będzie też prezentacja multimedialna, którą przygotuje Kamila Wikaryjczak.

Po mszy, około godziny 12.00, rozpocznie się ceremonia złożenia kwiatów przed pomnikiem „Za Naszą i Waszą Wolność”. O 12.15 w Domu Kultury rozpocznie się patriotyczny program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie. W finale akademii wystąpi zespół muzyczny Max Faley z piosenkami Czesława Niemena, Stana Borysa, Michała Bajora, Bogusława Meca, Zdzisławy Sośnickiej i Czerwonych Gitar.  Dla uczestników akademii przygotowana będzie także wojskowa grochówka.  

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content