NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – OBCHODY W PRZECHLEWIE

15 lis, 2021 | Przechlewo

Nie tylko mieszkańcy gminy, ale także goście odwiedzający w tym czasie nasz region, uczestniczyli w przechlewskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada minęły 103 lata odkąd Polska, po latach zaborów, ponownie stała się państwem niepodległym.

Całość rozpoczęła uroczysta msza święta. Została ona odprawiona przez proboszcza przechlewskiej parafii ks. Krzysztofa Jakubka, w kościele pw. św. Anny. Po mszy, przed pomnikiem „Za naszą i Waszą wolność”, odbył się okolicznościowy apel. Władze gminy i delegacje, złożyły tam także wiązanki kwiatów. – Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym pod biało-czerwoną flagą chcemy łączyć się ze wszystkimi naszymi rodakami, bez względu na to gdzie teraz są. To święto, które u nas, jak nigdzie indziej, jednoczy Polaków, bez względu na to z jakiego zakątka Polski tutaj przybyli – podkreślał podczas uroczystości, Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

W organizację tegorocznych uroczystości zaangażowani byli także uczniowie miejscowej szkoły. Przygotowali oni okolicznościowy program artystyczny. Został on przedstawiony w miejscowej bibliotece. Dla dorosłych widzów odbyła się także projekcja filmu: „Legiony”.

 

 

fot. UG Przechlewo

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content