NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – OBCHODY W BRUSACH [GALERIA]

11 lis, 2021 | Brusy

Uroczysta msza święta, przemarsz ulicami miasta i ceremonia złożenia kwiatów na Cmentarzu Ofiar Zbrodni Hitlerowskich –  tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brusach. W wydarzeniu oprócz mieszkańców wzięli udział także przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz reprezentanci różnych instytucji i organizacji działających w mieście i regionie.

To bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w całorocznym kalendarzu uroczystości – podkreślał Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

– Dzisiejszy dzień jest szczególny, jest bardzo ważny dla nas dla bruszan, tak jak dla wszystkich Polaków. Dzisiaj łączymy się ze wszystkimi rodakami w Polsce i za granicą, bo ten dzień jest radosny. Po prostu chcemy manifestować naszą niepodległość, chcemy też dziękować wszystkim, którzy o tę wolność zabiegali. Naszym przodkom, którzy przelewali krew o wolny kraj, o niepodległość – mówi dalej Ossowski.

Uroczystości związane z 103. rocznicą odzyskania niepodległości, w Brusach rozpoczęły już 10 listopada. Młodzież z miejscowych szkół przeszła wówczas ulicami miasta, niosąc wielką biało-czerwoną flagę.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content