NARODOWE CZYTANIE W KOCZALE

7 wrz, 2023 | Koczała

Już w najbliższą sobotę – 9 września, Narodowe Czytanie w Koczale. Do tej akcji przyłącza się również miejscowa biblioteka. Na wydarzenie zapraszani są wszyscy mieszkańcy, zarówno ci, którzy chcą posłuchać jak czytają inni, jak i ci, którzy chcą sami spróbować swoich sił w roli lektora.

Akcja czytania rozpocznie się o godzinie 14.00. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wszystko odbędzie się w czytelni letniej przed biblioteką. W przypadku deszczu, uczestnicy wydarzenia schronią się w środku budynku. – W tym roku czytać będziemy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Koczały – zapowiada Helena Pojasek, zastępca dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Koczale.

Na liście osób, które będą w tym roku czytały „Nad Niemnem” są m.in.: władze Koczały, dyrektorzy gminnych instytucji oraz nauczyciele z rodzinami. Jeżeli ktoś z mieszkańców chciałby wziąć czynny udział w akcji, musi po prostu przyjść na to wydarzenie i zgłosić chęć odczytania fragmentu tekstu. W Narodowym Czytaniu uczestniczyć może każdy.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content