15 zawodników reprezentujących Gminę Sępólno Krajeńskie na arenach sportowych odebrało nagrody w plebiscycie „Sportowiec Roku 2020 Gminy Sępólno Krajeńskie”. Są to wyróżnienia przyznane przez Radę Miejską za wybitne osiągnięcia. Gala wręczenia nagród odbyła się w hali Krajna Arena. Każdy wyróżniony otrzymał nagrodę pieniężną oraz okolicznościową statuetkę.

 

TYTUŁ SPORTOWCA ROKU 2020 GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE PRZYZNANO:

Michałowi Paterkowi za zajęcie VII miejsca w Pucharze Świata On-line Juniorów do 17 lat oraz zdobycie: złotego medalu w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów do lat 17, złotego medalu w Mistrzostwach Polski LZS Młodzików do 15 lat, złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w podnoszeniu ciężarów.

 

WYRÓŻENIENIA PRZYZNANO TAKŻE:

Zuzannie Patrycji Kamińskiej za zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Kadetek w Boksie (kat. wagowa do

63 kg) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwa Polski Kadetów w Boksie.

Tomaszowi Patynie za zajęcie I miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal,

I miejsca na Mistrzostwach Polski Masters w pięcioboju klasycznym, II miejsca w rzucie oszczepem na

Mistrzostwach Polski Masters.

Dariuszowi Krakowiakowi za zajęcie I miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal oraz I miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 60 metrów.

Antoniemu Burkiewiczowi za zajęcie ze swoją drużyną tytułu Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce nożnej w kategorii trampkarz C2, wyróżniającemu się ilością zdobytych bramek dla swojego zespołu – 18 w sezonie.

Marcie Knapik za zajęcie III miejsca podczas indywidualnych Mistrzostw Województwa Żaków, II

miejsca podczas Mistrzostw Województwa Żaków w grze podwójnej, III miejsca podczas Mistrzostw

Województwa Żaków w grze drużynowej w tenisie stołowym.

Wiktorii Ilcewicz za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Województwa Skrzatów w tenisie

stołowym.

Stanisławowi Lemańskiemu za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Województwa Juniorów w grze podwójnej, III miejsca podczas Mistrzostw Województwa Juniorów w grze mieszanej w tenisie stołowym.

Nikodemowi Aderjahn za zajęcie III miejsca podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, III

miejsca podczas indywidualnych Mistrzostw Województwa Młodzików, II miejsca podczas Mistrzostw

Województwa Młodzików w grze podwójnej, II miejsca podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w grze drużynowej w tenisie stołowym.

Mateuszowi Jesse za zajęcie II miejsca podczas indywidualnych Mistrzostw Województwa Młodzików, II miejsca podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w grze podwójnej, II miejsca podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w grze drużynowej w tenisie stołowym.

Boguszowi Tłokowi za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w żeglarstwie w klasie Laser Radial.

Kindze Drobczyńskiej za zajęcie II miejsca w biegu na 100m oraz II miejsca w skoku w dal na

Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w LA U-18.

Marcinowi Przybylskiemu za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w skoku w dal.

Jakubowi Wardynowi za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat, II miejsca w Wojewódzkim Wieloboju Atletycznym do 13 lat (I Runda), II miejsca w Wojewódzkim Wieloboju Atletycznym do 13 lat (III Runda) w podnoszeniu ciężarów.

Klarze Lemańskiej za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Polski LZS, III miejsca podczas

indywidualnych Mistrzostw Województwa Kadetów, II miejsca podczas Mistrzostw Województwa Kadetów w grze podwójnej, III miejsca podczas Mistrzostw Województwa Kadetów w grze mieszanej w tenisie stołowym.

 

fot. serwissamorzadowy.eu