NAGRODA ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA WRĘCZONA

11 sie, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Prowadząca w regionie sępoleńskim Stację Opieki Długoterminowej katolicka organizacja Caritas, została tegorocznym laureatem Nagrody Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Wniosek o przyznanie nagrody złożyła grupa 15 radnych Rady Miejskiej, przy poparciu stowarzyszenia „Dorośli Dzieciom” oraz grupy 269 mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie.

Ceremonii wręczenia statuetki świętego Wawrzyńca, co roku towarzyszy uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której przedstawiana jest między innymi działalność laureata. Stacja Opieki Długoterminowej w Sępólnie Krajeńskim działa od 2001 roku. Na przełomie 20 lat działalności z jej pomocy skorzystało około 600 mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Obecnie stacja opiekuje się średnio 20 osobami miesięcznie. Są to najczęściej pacjenci z udarem mózgu, chorobą Parkinsona oraz osoby po ciężkich wypadkach.

– Wszystkie stojące tu osoby, ale również te, których obecnie pośród nas nie ma, które również przysłużyły się do dobra i do wprowadzenia do niebieskich ogrodów, to właśnie anioły miłosierdzia. Żadne pieniądze, żadne gratulacje, żadna chwała, nie są w stanie zastąpić ciężkiej, trudnej, żmudnej, nie pracy, lecz służby i posługi. Te wyróżnione osoby są jak płaszcz okalający każdego potrzebującego – mówił dziękując pracownikom stacji opieki, ks. Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas diecezji bydgoskiej.

Wyróżnieni podczas uroczystej gali otrzymali statuetkę oraz certyfikat potwierdzający przyznanie nagrody. Sępoleński Caritas jest już 21 laureatem tego wyróżnienia. Nagroda Świętego Wawrzyńca przyznawana jest raz w roku osobom lub instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji gminy lub swoją działalnością wspomogły jej rozwój. Wśród dotychczas wyróżnionych są między innymi samorządowcy, duchowni, sportowcy, działacze społeczni, a także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content