NAGRODA ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA – WIEMY DO KOGO TRAFI

7 lip, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Działające w Sępólnie Krajeńskim Kurkowe Bractwo Strzeleckie otrzyma w tym roku Nagrodę Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez samorząd Gminy Sępólno Krajeńskie. Otrzymują je osoby i organizacje, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji miasta i regionu.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie to organizacja od lat działająca w Sępólnie Krajeńskim. Jest ona znana nie tylko w regionie, ale także w kraju i w Europie. To właśnie z tego bractwa wywodzi się aktualny kurkowy król Polski w strzelaniu. Może on reprezentować Sępólno Krajeńskie i cały nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Kurkowe Bractwo Strzeleckie jest także organizatorem wydarzeń, które przyciągają do Sępólna Krajeńskiego przedstawicieli innych bractw nie tylko z Polski, ale też z zagranicy.

– Wniosek o przyznanie Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu Nagrody Świętego Wawrzyńca został poparty przez wszystkie opiniujące komisje Rady Miejskiej. Uzyskał również stuprocentowe poparcie w prezydium Rady Miejskiej – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nagroda zostanie wręczona 10 sierpnia podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej. Wyróżnieni oprócz statuetki otrzymują także dyplom poświadczający jej przyznanie. Kurkowe Bractwo Strzeleckie będzie już dwudziestym drugim laureatem tego wyróżnienia.

 

 

fot. srwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content