NAGRODA ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA – PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA

10 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Kandydaci do tegorocznej Nagrody Świętego Wawrzyńca, już mogą być zgłaszani – ogłosiła Gmina Sępólno Krajeńskie. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez władze gminy osobom lub instytucjom, które w sposób szczególny przysłużyły się do promocji Sępólna Krajeńskiego.

Nagrodą jest statuetka oraz dyplom potwierdzający przyznanie wyróżnienia. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy, pod warunkiem zebrania co najmniej dwustu podpisów poparcia, statutowe organy stowarzyszeń działających na terenie gminy lub grupa co najmniej ośmiu radnych.

– Wyboru laureata dokonuje burmistrz, po zasięgnięciu opinii przewodniczącego Rady Miejskiej, wiceprzewodniczących i wszystkich komisji Rady Miejskiej – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca maja w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Wręczenie statuetki odbędzie się 10 sierpnia podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, w dniu liturgicznego wspomnienia patrona miasta – Świętego Wawrzyńca.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content