NAGRODA ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA DLA CARITAS

10 sie, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Katolicka organizacja charytatywna Caritas otrzyma w tym roku statuetkę Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się dzisiaj (10.08) o godzinie 10.30 w sali widowiskowej sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.

– Caritas oddział Sępólno Krajeńskie otrzyma statuetkę i dyplom za swoją całą dotychczasową działalność, która służy naszym mieszkańcom – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W tym roku wyróżniona organizacja była jedyną zgłoszoną do nagrody Świętego Wawrzyńca. Wszystkie komisje orzekające o przyznaniu wyróżnienia nie miały wątpliwości co do słuszności przyznania statuetki temu właśnie podmiotowi.

Sępoleński Caritas będzie 21 laureatem tej nagrody. Wśród dotychczas wyróżnionych są między innymi samorządowcy, duchowni, sportowcy, działacze społeczni, a także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. W ubiegłym roku nagrodę Świętego Wawrzyńca otrzymała Maria Kryger.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content