NAGRODA ŚW. WAWRZYŃCA – ZGŁOŚ SWOJEGO KANDYDATA

28 maj, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Już niespełna tydzień pozostał na zgłoszenie kandydata do nagrody Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane w Gminie Sępólno Krajeńskie. Otrzymują je osoby lub instytucje, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji lub rozwoju Sępólna Krajeńskiego.

– Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać mieszkańcy, pod warunkiem zebrania co najmniej dwustu podpisów poparcia, statutowe organy stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy, ale też grupa co najmniej ośmiu radnych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Ostatecznego wyboru laureata dokonuje burmistrz po zasięgnięciu opinii przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz wszystkich komisji rady miejskiej.

Uroczystość wręczenia nagrody Świętego Wawrzyńca odbywa się co roku 10 sierpnia w dniu liturgicznego wspomnienia patrona miasta. Wyróżniony otrzymuje statuetkę oraz dyplom potwierdzający przyznanie nagrody. Do tej pory wręczono już 20 takich nagród. Ubiegłoroczną laureatką została Maria Kryger. Termin zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji upływa 2 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content