NAGRODA DLA SOŁECTWA LUBNIA

18 maj, 2022 | Brusy

Nagrodę o wartości 5 tysięcy złotych od firmy Sylva z Wiela otrzyma sołectwo Lubnia w gminie Brusy. Będzie to materiał niezbędny do remontu wiaty wypoczynkowej znajdującej się przy boisku we wsi. Prace mają być wykonane jeszcze przed wakacjami.

Nagroda jest wygraną w konkursie „Działajmy razem” ogłoszonym przez firmę Sylva. Uczestnicy rywalizacji musieli napisać krótki tekst o tym, jak chcieliby odnowić swoje miejscowości. Prace zostały ocenione i nagrodzone. Sołectwo Lubnia zajęło w tym plebiscycie pierwsze miejsce. – Dzięki temu będziemy mogli wyremontować naszą wiatę wypoczynkową – mówi Katarzyna Mucha, sołtys Lubni. – To jest wiata, która stoi przy boisku, placu zabaw i w pobliżu świetlicy. Można się pod nią schronić podczas deszczu. Jest to też miejsce spotkań młodzieży – dodaje sołtys.

Obiekt istnieje tam już od dawna. Jest jednak mocno zniszczony i wymaga pilnego remontu. Materiał dostarczy sponsor, w wykonanie prac zaangażują się mieszkańcy.

– Zaangażujemy tutaj pracowników zakładu, naszych mieszkańców. Mam też znajomego stolarza, który pomoże mi przy tej naprawie – mówi dalej Mucha.

2 lipca, gdy prace będą już wykonane, sołectwo planuje zorganizowanie okolicznościowego festynu. To nie pierwsza nagroda dla tego sołectwa w konkursie „Działajmy razem”. W ubiegłorocznej edycji Lubnia zajęła II miejsce i otrzymała towar o wartości 2 tysięcy złotych. Wystarczyło to na remont ławek przy miejscowym boisku.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content