Na razie w Wałdowie, a niebawem także pomiędzy Wałdowem i Włościborzem. Ruszyła budowa nowych ścieżek rowerowych na terenach wiejskich Gminy Sępólno Krajeńskie. I choć są to inwestycje powiatowe, gmina dokłada do nich spore sumy pieniędzy.
Wszystko z myślą o mieszkańcach – argumentuje Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Inwestycje powstają wzdłuż dróg powiatowych, stanowią też mienie powiatowe, ale korzystają z nich wszyscy mieszkańcy. Dlatego samorząd Sępólna Krajeńskiego godzi się na dotowanie takich zadań. – Udzieliliśmy Powiatowi Sępoleńskiemu dotacji w wysokości 60 tysięcy złotych na zaprojektowanie ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Włościbórz. W przyszłości ta trasa ma się połączyć z budowaną już we współpracy z Powiatem Sępoleńskim trasą pieszo-rowerową w miejscowości Wałdowo. Dzięki temu, te dwie miejscowości w przyszłości będą połączone nowym traktem pieszo-rowerowym, który zapewni bezpieczeństwo poruszającym się naszym mieszkańcom, ale także wszystkim użytkownikom drogi powiatowej – dodaje burmistrz. Do trwającej już budowy ścieżki w Wałdowie, Gmina Sępólno Krajeńskie dołożyła powiatowi 100 tysięcy złotych. Ta inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Do końca roku gotowa ma być również, dotowana przez gminę dokumentacja techniczna odcinka Wałdowo-Włościbórz. To zadanie będzie realizowane najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.
fot. Dariusz Kępa (serwissamorzadowy.eu)
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/serwissamorzadowy.eu
