MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE

29 cze, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Wenezuelscy artyści oraz dyplomaci już w najbliższą sobotę (1.07) odwiedzą Sępólno Krajeńskie. Wszystko to w ramach organizowanego w naszym mieście cyklu imprez: „Muzyczne podróże po świecie”.

Idea spotkań z kulturą odległych krajów mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego nie jest obca. Do tej pory miasto odwiedzili już przedstawiciele 16 krajów, w tym między innymi Kuby, Panamy, Wybrzeża Kości Słoniowej, Indii, Armenii, Iranu, Egiptu czy Ukrainy. „Chcemy ten cykl poświęcić wszystkim tym, którzy nie mają możliwości wyjazdu i odwiedzenia dalekich krajów. Dzięki temu kultura innych narodów trafia również do naszego miasta” – mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Tym razem do miasta przyjadą przedstawiciele Wenezueli. Artyści zaprezentują muzykę i tańce tego kraju. Gośćmi honorowymi będą przedstawiciele ambasady Wenezueli w Polsce. Koncert będzie można obejrzeć w sobotę (1.07) o godzinie 17.00 w amfiteatrze na molo.

Dwa tygodnie później, w sobotę – 15 lipca, do Sępólna Krajeńskiego przyjadą natomiast artyści z Brazylii. Ich występy również będzie można oglądać od godziny 17.00 na molo. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

 

grafika: CKiS Sępólno Krajeńskie

Czytaj cały artykuł
Skip to content