MUZYCZNE LATO W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

23 cze, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Już dzisiaj (23.06) w Sępólnie Krajeńskim startuje Muzyczne Lato. To cykl koncertów na które zapraszani są nie tylko mieszkańcy, ale i turyści odwiedzający nasz region. Wstęp na wszystkie te wydarzenia będzie bezpłatny.

Występy na muzycznej scenie na molo zainauguruje lokalna grupa Vibe. Artyści wystąpią dzisiaj o godzinie 20.00. – W repertuarze znajdą się dobrze znane przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. W sobotę (24.06) na plaży miejskiej odbędzie się natomiast Summer Open, czyli dyskoteka pod gwiazdami. Początek – godzina 20.00.

W ostatni dzień czerwca (30.06) na swój koncert zapraszają muzycy z zespołu Megger Band. Występ ten będzie można obejrzeć o godzinie 20.00 na sępoleńskim molo.

Lipcowe muzykowanie otworzy z kolei gitarzysta Włodzimierz Heyser. Jego występ, również na molo, będzie można obejrzeć w sobotę (8.07) o godzinie 20.00. Ogromną atrakcją dla miłośników muzyki klasycznej będzie natomiast koncert w ramach festiwalu „Chopin en Vacances – we dworach i krajobrazach”. Jest to projekt realizowany pod patronatem Polskiego Radia Chopin. Wydarzenie to będzie można obejrzeć w niedzielę (9.07) o godzinie 15.00 w Pałacu w Komierowie.

16 lipca do Sępólna Krajeńskiego przyjedzie kolorowa kolejka, którą każdy będzie mógł się przejechać.

Na 21 lipca (piątek) wolny wieczór powinni sobie zorganizować miłośnicy bluesa oraz hitów czwórki z Liverpoolu. O godzinie 19.00 na molo wystąpi amerykański gitarzysta Daryl Strodes. Godzinę później rozpocznie się koncert zatytułowany „The Beatles – Akustycznie”.

Pierwszy miesiąc wakacji na muzycznej scenie podsumuje Marcin Maroszek. To akordeonista, który zaprezentuje muzykę bogatą z bałkańskie nuty. Ten koncert będzie można obejrzeć 28 lipca (piątek) o godzinie 20.00 na sępoleńskim molo.

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content