MONIUSZKI I MAŁCUŻYŃSKIEGO W REMONCIE

19 cze, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Do końca lipca potrwa remont ulic Moniuszki i Małcużyńskiego w Sępólnie Krajeńskim. Są to drogi osiedlowe położone w zachodniej części miasta. Oba trakty były wcześniej drogami gruntowymi. Po remoncie będzie tam nawierzchnia z kostki betonowej.

Obie ulice będą miały nową nawierzchnię, nowe chodniki i nowe zatoczki postojowe. Na skrzyżowaniach powstaną wyniesienia spowalniające ruch. Będzie też jedno mini rondo. Wszystko ma być gotowe za niespełna 1,5 miesiąca.  „Wcześniej obie te ulice były drogami gruntowymi, co prawda z pełnym uzbrojeniem” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Była tam kanalizacja deszczowa, sanitarna, wodociągowa i gazowa. Pozostało nam tylko położenie nawierzchni i chodników” – dodaje. Całe zadanie ma kosztować prawie 800 tysięcy złotych. Jest ono w całości finansowane z budżetu gminy.

Remont obu tych ulic to element większego planu inwestycyjnego, zakładającego modernizację dróg nie tylko w mieście, ale również na terenach wiejskich. Oprócz ulic Moniuszki i Małcużyńskiego, w Sępólnie Krajeńskim trwają również prace na ulicach: Mickiewicza, Reymonta i Cichej. W tym roku planowane są też remonty i modernizacje dróg: Wiśniewa – Kawle oraz Wałdowo – Toboła.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content