MODERNIZACJA ROKU – ZWYCIĘSTWO SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

30 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Rewitalizacja centrum Sępólna Krajeńskiego zwyciężyła w pierwszym etapie plebiscytu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. To ogólnopolski konkurs w którym oceniane są inwestycje budowlane, zrealizowane przez samorządy.

W pierwszym etapie plebiscytu inwestycje oceniają internauci. Na ponad 400 zgłoszeń z całego kraju, sępoleńska rewitalizacja strefy śródmiejskiej cieszyła się największym uznaniem. Otrzymała ona ponad 19 tysięcy głosów. To najwięcej w całej Polsce.

– Ten wynik świadczy o tym, że inwestycja ta podoba się nie tylko naszym mieszkańcom, ale także osobom, które nas odwiedzają lub przejeżdżają przez nasze miasto. Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim głosującym na nasz projekt – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zwycięstwo w pierwszym etapie otwiera gminie możliwość wzięcia udziału w rundzie finałowej. Tutaj oceny inwestycji dokonywać będą eksperci. W skład kapituły wchodzą między innymi: Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni. Zwycięskie inwestycje są nagradzane prestiżowym tytułem „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

W przeszłości Gmina Sępólno Krajeńskie była już laureatem tego konkursu. Nagrodę w postaci „Złotej Kielni” otrzymała za budowę mola wraz z amfiteatrem i przystanią nad Jeziorem Sępoleńskim.

 

 

grafika: modernizacjaroku.org.pl

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content