MODERNIZACJA ROKU – NAGRODA DLA PRZECHLEWA

25 wrz., 2021 | Przechlewo

Zrealizowana w ubiegłym roku przebudowa obecnej siedziby Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 22.09.2021r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrodzona inwestycja była jedną z większych zrealizowanych w ciągu ostatnich kilku lat na terenie gminy Przechlewo. Zakładała ona kompleksową przebudowę budynku starej kamienicy i adaptacje jej do nowej funkcji. Dzisiaj budynek jest siedzibą Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury. Wewnątrz oprócz wypożyczalni są także sale do prowadzenia spotkań, czytelnia, sala tradycji, a nawet kino.

– Nasza inwestycja, nowy budynek biblioteki, nie tylko podoba się nam, mieszkańcom, czy gościom, którzy nas tu odwiedzają, ale cieszy się też uznaniem również wśród internautów i jury konkursu, które odwiedziło nas tutaj w sierpniu – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Przyznana nagroda ma charakter prestiżowy. Nie wiążą się z nią żadne gratyfikacje finansowe. Wyróżnione inwestycje są za to promowane w ogólnopolskich pismach branżowych jako przykład dobrych rozwiązań architektonicznych i budowlanych.   

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbyła się pod patronatem między innymi ministerstw: infrastruktury, rozwoju i technologii, klimatu i środowiska, kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

W skład kapituły wchodzili między innymi: Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni.

 

fot. UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content