MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ

24 mar, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Nowe pomosty na plaży, nowy sprzęt pływający w wypożyczalni i nowy budynek higieniczno – sanitarny na polu namiotowym. Tak jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie infrastruktura turystyczna w Sępólnie Krajeńskim. Wszystko kosztować ma około 800 tysięcy złotych. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 65 procent kosztów kwalifikowanych.

Inwestycje mają poprawić atrakcyjność turystyczną Sępólna Krajeńskiego. Obecność czystych jezior i lasów sprawia, że region ten coraz chętniej odwiedzają wczasowicze. Wymusza to na gospodarzach terenu dbałość o należyty stan infrastruktury oraz jej rozbudowę według potrzeb.

Dlatego stare pomosty na plaży miejskiej zostaną zdemontowane i wymienione na nowe. „Dokupiony będzie też sprzęt pływający do wypożyczalni. Oprócz łodzi wiosłowych i z silnikami elektrycznymi, pojawią się też żaglówki do wypożyczenia przez mieszkańców i turystów” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Na polu namiotowym powstanie budynek higieniczno – sanitarny wyposażony w prysznice, toalety oraz stanowiska do zmywania naczyń. Na miejscu zbudowane będzie także oświetlenie terenu. Do dyspozycji turystów będą również skrzynki elektryczne, do których będzie można podłączyć przyczepę kempingową.

System elektryczny będzie zasilany energią słoneczną. Szacuje się, że w ogólnym, rocznym rozrachunku, sępoleńskie pole biwakowe będzie samowystarczalne energetycznie. Wyprodukowana i sprzedana do sieci w ciągu roku ilość prądu, będzie taka sama jak jego zużycie w sezonie turystycznym. Nowe elementy infrastruktury zostaną oddane do użytku latem tego roku.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content