MODERNIZACJA BOISKA TRENINGOWEGO PRZY CSIR

11 mar, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi ma być gotowa nowa nawierzchnia na boisku treningowym przy Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Po renowacji będzie to pełnowymiarowe boisko piłkarskie z którego będzie można korzystać niemalże przez cały rok.

Remontowany obiekt jest boiskiem bocznym, służącym do treningów. Do tej pory była tam nawierzchnia trawiasta, co o ile latem, w porach suchych, było jego atutem, o tyle w porach deszczowych uniemożliwiało korzystanie z niego. Do tego intensywna eksploatacja nawierzchni powodowała, iż nie mogła się ona skutecznie odbudować. Ułożenie sztucznej nawierzchni rozwiąże ten problem, tym bardziej, że obiekt jest oświetlony i można z niego korzystać nawet po zmroku.

Z nową nawierzchnią i w połączeniu z oświetleniem ten obiekt będzie mógł służyć naszym sportowcom praktycznie cały rok, ponieważ nawet przy niewielkich opadach to boisko będzie można odśnieżyć, a korzystanie z niego w okresach wiosenno-jesiennych będzie możliwe, co nie jest możliwe w przypadku nawierzchni trawiastej – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Cała inwestycja będzie kosztowała 2,4 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi pozyskane przez Gminę Sępólno Krajeńskie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content