MŁODZIEŻOWE DRUŻYNY POŻARNICZE

26 mar, 2024 | Koczała

Jest szansa na reaktywację młodzieżowych drużyn pożarniczych w Gminie Koczała. Do udziału w tej inicjatywie zachęca dzieci i młodzież komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Koczale – Kamil Reszke.

Do tej pory w Gminie Koczała funkcjonowała tylko jedna drużyna pożarnicza, w Pietrzykowie, która odnosiła sukcesy nawet na arenie powiatowej. Teraz chcielibyśmy powrócić do tradycji, gdy to przy każdej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej działają młodzieżowe drużyny pożarnicze. Chcemy w ten sposób zaangażować dzieci z terenu gminy Koczała do realizacji swoich pasji, do oderwania ich od wirtualnej rzeczywistości, zachęcić młodych adeptów sztuki pożarniczej, którzy może w przyszłości zasilą szeregi druhów OSP Koczała, OSP Starzno, OSP Pietrzykowo – mówi Reszke.

Do młodzieżowych drużyn pożarniczych przynależeć mogą zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Pierwsze spotkania organizacyjne odbędą się niebawem. Ich terminy zostaną ogłoszone na profilach facebookowych poszczególnych jednostek OSP. Spotkania młodzieżowych drużyn pożarniczych odbywać się będą później cyklicznie. Uczestnicy zajęć poznają sprzęt pożarniczy, zasady bezpieczeństwa oraz będą przygotowywani do zawodów sportowo-pożarniczych. Pierwsze, o szczeblu gminnym, odbędą się 18 maja w Koczale.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content