11.722.626 złotych – tyle dokładnie w ciągu ostatnich dwóch lat z rządowych dotacji pozyskała Gmina Sępólno Krajeńskie. Na liście dofinansowanych zadań jest aż 11 pozycji. W zdecydowanej większości są to budowy i remonty dróg gminnych.

Wszystkie realizacje to zadania zgłaszane przez mieszkańców. W ten sposób wyremontowano między innymi ulicę Parkową i Lipową w Sępólnie Krajeńskim, przebudowano drogę gminną w Lutówku oraz odcinek Niechorz – Sikorz. Gruntownego remontu doczekały się także ulice: Bergera, Bukowa, Sportowa i Pokrzywnickiego. Prace trwają nadal w Piasecznie i na osiedlu Leśnym. To jednak nie wszystko zapowiada Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

– Przed nami kolejne zadania, które będziemy mogli realizować dzięki otrzymanym środkom. Tutaj mówimy o dwóch milionach złotych pozyskanych na przedszkole i o czterystu tysiącach na zadanie sportowe w Zalesiu. Pozyskane fundusze pozwoliły na to, że wiele zadań zgłaszanych przez naszych mieszkańców może być realizowanych. Bez tej pomocy, znacznej części tych zadań nie moglibyśmy wykonać – dodaje burmistrz.

Miasto nie zamierza też hamować w inwestycjach. – Jesteśmy przygotowani do tego, żeby starać się o kolejne środki finansowe, szczególnie jeżeli chodzi o fundusz rządowy w zakresie wsparcia zadań strategicznych – zapowiada burmistrz Waldemar Stupałkowski.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu