MILIONY NA DROGI

3 mar, 2015 | Sępólno Krajeńskie

Ponad 7 milionów złotych na inwestycje drogowe planuje wydać w tym roku Gmina Sępólno Krajeńskie. Połowę tej kwoty stanowić będą unijne i rządowe dofinansowania.

Zgodnie z harmonogramem prac, niebawem ruszy remont ulicy Składowej. Przed wakacjami prace rozpoczną się też na ulicy Broniewskiego. W drugiej połowie roku mają być remontowane ulice: Przemysłowa i 27 stycznia.  Obie czeka gruntowna przebudowa. Będą to dwie najdroższe spośród tegorocznych, inwestycje drogowe. Ich łączny koszt szacuje się na 6 milionów złotych. Połowa pochodzić będzie z dofinansowań zewnętrznych. „Remont ulicy Przemysłowej miałby być dofinansowany ze środków Marszałka Województwa, a ulica 27 stycznia z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Istnieją bardzo duże szanse, że uda się pozyskać środki na oba zadania” – dodaje Burmistrz.

W tym roku samorząd Sępólna Krajeńskiego zapowiada też budowę kolejnych chodników na osiedlach i terenach wiejskich. 200 tysięcy przeznaczone będzie także na utwardzanie dróg śródpolnych.  400 tysięcy zaplanowano na modernizację drogi z Wiśniewy do Wiśniewki. Do tej inwestycji dodatkowe 120 tysięcy dołoży Urząd Marszałkowski.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content