MILIONY NA DROGACH – PÓŁMETEK KADENCJI SAMORZĄDU

15 kwi, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 9 milionów złotych kosztowały inwestycje drogowe w Gminie Sępólno Krajeńskie, zrealizowane w ciągu dwóch ostatnich lat. Samorząd podsumowuje półmetek tej kadencji. Już teraz wiadomo, że naprawionych odcinków będzie więcej niż pierwotnie planowano.

Prace drogowe prowadzone były zarówno na terenach wiejskich jak i w mieście. Do tej pory zbudowano między innymi odcinki: Wałdowo – Toboła, Wiśniewa – Kawle oraz Wilkowo – Wałdówko. W samym Sępólnie Krajeńskim budowano ulice: Małcużyńskiego, Moniuszki, Cichą, Reymonta, Mickiewicza, Konopnickiej, Broniewskiego i 27 Stycznia.

Część pieniędzy wydanych na naprawy dróg to pozyskane środki zewnętrzne. „Przykładem jest ulica 27 Stycznia, gdzie połowa wartości całej inwestycji pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępolna Krajeńskiego.

Na drugą połowę kadencji zaplanowane są kolejne budowy dróg. Już teraz rusza modernizacja ulicy Nowy Rynek oraz drogi gminnej Zboże – Nowy Dwór. W planach jest także realizacja ulicy Bema oraz Kusocińskiego – to w północnej części miasta. W części zachodniej, w ciągu najbliższych dwóch lat wybudowane zostaną wszystkie ulice na Osiedlu Jana Pawła II. Chodzi o Kochanowskiego, Nałkowskiej, Wieniawskiego, Kiepury, Kopernika i Kossaka. Prace przewidziane są także na ulicy Przemysłowej.

Gmina Sępólno Krajeńskie partycypuje również w kosztach remontów innych dróg. Przykładem jest budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Włościbórz. Wcześniej gmina sfinansowała także opracowanie dokumentacji technicznej na budowę ścieżki pieszo – rowerowej na ulicy Chojnickiej. To istniejący już od 1,5 roku trakt przy ruchliwej drodze krajowej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content